Neodymové magnety - ich výrobné techniky, postupy a aplikácie

Neodymové magnety - ich výrobné techniky, postupy a aplikácie

Neodymové magnety sú vzácne druhy magnetov nachádzajúcich sa na Zemi. Sú považované za trvalé a sú vyrobené z kombinácie zliatin železa, bóru a neodýmu. Zmes týchto troch zliatin poskytuje ďalšie dva názvy, pre ktoré sa magnety nazývajú - magnet NIB alebo magnet NdFeB. Nd je chemický symbol neodýmu, Fe je železo, zatiaľ čo B je bór. Teraz sú tieto magnety tiež považované za najsilnejšie zo všetkých permanentných magnetov.

Aby ste o tomto priemyselnom produkte získali viac informácií, oplatí sa pozrieť sa na výrobné technológie a spôsob ich výroby. Okrem toho je učenie sa o jeho aplikáciách tiež dôležitou súčasťou poznania viac o neodýmovom magnete. Tieto skutočnosti sú prezentované nasledovne.

Výrobné techniky pre neodýmové magnety

Bola to spoločnosť General Motors Corporation spolu s úsilím Čínskej akadémie vied a špeciálnych kovov Sumitomo, ktoré objavili kombináciu zlúčenín neodýmu, železa a bóru za vzniku permanentného magnetu. Táto udalosť v histórii sa stala v roku 1982. Objav priniesli rastúce náklady na permanentné magnety používané spoločnosťou SmCo.

Spoločnosť General Motors prispôsobila výrobnú technológiu známu ako taveninou spriadaná nanokryštalická látka. Spoločnosť Sumitomo Special Metals naopak využívala takzvanú sintrovanú techniku ​​s plnou hustotou. Tieto dve spoločnosti pokročili v používaní svojich rôznych výrobných techník pre permanentný magnet. General Motors má teraz svoj vlastný spôsob komercializácie tohto produktu distribúciou permanentných magnetov výrobcom lepených magnetov, zatiaľ čo výrobu Sumitomo používa spoločnosť Hitachi Corporation.

Ako sa vyrábajú neodýmové magnety?

Na výrobu neodýmového magnetu sa používajú dva procesy. Prvý typ sa nazýva sintrovaný proces, v ktorom sa používa klasická prášková metalurgia. Druhým je proces viazaného magnetu, ktorý prebieha takzvanou technikou rýchleho tuhnutia.

Sintrované magnety sú pripravené z práškového ingotu, ktorý umožňuje prášku vytvárať bloky. Tieto sa pred rezaním zahrievajú podľa tvaru požadovaného klientmi. Potom je ošetrený povrch magnetizovaný. V Japonsku a Číne je to veľmi populárna technika.

Pre viazané magnety sa používajú techniky zvlákňovania taveniny z kombinácie týchto troch zliatin. Z procesu zvlákňovania tenkých častí tejto zliatiny sa páska rozomelie na prášok a potom sa zmieša s polymérom procesom vstrekovania alebo lisovania.

Aplikácie na neodýmový magnet

Moderná technológia závisí od výroby neodýmových magnetov. Počítače, lekárske vybavenie, zábavné systémy, telefóny a automobily sú len niekoľkými položkami, ktoré tieto priemyselné výrobky spoliehajú. Tieto trvalé magnety sa nachádzajú v profesionálnych aj domácich elektronických a elektromechanických zariadeniach.

Navštívte našu priemyselnú ponuku [http://www.industrialsaver.com/classifieds/] Online Marketplace (IndustrialSAVER.com), aby ste mohli zverejniť a preskúmať ponuky na nákup/predaj neodymových magnetov, ako aj širokú škálu ďalších priemyselných produktov a služieb z národných zdrojov. a medzinárodní výrobcovia, vývozcovia a distribútori.

Bežné použitia neodymových magnetov

Čo sa týka pevnosti, najvyššiu pevnosť ponúkajú neodýmové magnety. Preto sú aj malé jednotky dosť účinné. Pretože sú celkom užitočné, môžete nájsť ich všestrannú zbierku. Je pravdepodobné, že ho máte aj vo vlastnom vrecku. V tomto článku budeme hovoriť o použití neodýmových magnetov. Pokračujte v čítaní, aby ste sa dozvedeli viac.

Jednotky pevného disku

Keď pevný disk zapisuje údaje na disk, elektrina prechádza cievkou a vytvára magnetické pole. Výsledkom je, že povrch pevného disku je magnetizovaný. Na pohyb čítacou a zapisovacou hlavou sa používajú silné jednotky.

Audio zariadenia

Neodymové magnety nájdete v audiozariadení, napríklad aj v reproduktoroch. Cievka generuje mechanickú energiu z elektriny, ktorá pohybuje kužeľom a vytvára zvukové vlny. Na druhej strane má mikrofón reverzný pracovný mechanizmus. Obe tieto zariadenia však používajú rovnaké jednotky.

Zubné protézy

Tieto magnety sa používajú v rôznych typoch nápravných zariadení. Zubné protézy ich napríklad používajú na držanie náhradných zubných náhrad, najmä tam, kde niektoré zuby nie sú. Pretože sú dosť silné, aj malé výrobky majú odolnosť proti korózii.

Magnetické pohonné čerpadlá

Tieto čerpadlá majú motorom poháňaný hriadeľ a silné magnety. Sú spojené s hriadeľom, ktorý je súčasťou obežného kolesa. Keď motor otáča hnacím hriadeľom, generuje silné pole, ktoré otáča inými magnetmi.

Západky dverí

Neodymové magnety nájdete v obytných, komerčných a verejných budovách. Spravidla sa používajú v mnohých dverových západkách. Na pritiahnutie oceľového kotúča sa v zásade používajú hrnce alebo zapustené typy. Alternatívne magnet namontovaný na stene. Tieto silné výrobky sú dostatočne silné, aby udržali hmotnosť dverí.

Generátory a motory

Elektrické motory zvyčajne používajú kombináciu permanentných magnetov a elektromagnetov. Tieto jednotky sa používajú na výrobu mechanickej energie z elektrickej energie. Na druhej strane generátor využíva mechanickú energiu a premieňa ju na elektrickú energiu.

magnet

Ložiská

Magnetické ložiská v skutočnosti využívajú levitáciu na poskytnutie podpory pohyblivým častiam. A dobré je, že neexistuje žiadny fyzický kontakt. Cieľom je umožniť relatívny pohyb bez veľkého trenia a mechanického opotrebovania.

MRI skenery

Tieto stroje generujú silné pole, ktoré pomáha pri zarovnávaní protónov v tele subjektu. Potom sú na telo vysielané rádiové vlny, aby sa vytvorili podrobné obrázky. Veľké zariadenia na magnetickú rezonanciu nachádzajúce sa v nemocniciach spravidla obsahujú veľké neodymové magnety. Vďaka týmto drobným výrobkom lekári zachránia tisíce životov každý deň.

Magnetická terapia

Aj keď neexistuje dostatok klinických dôkazov o ich účinnosti, neodymové magnety sa používajú na úľavu od bolesti. Pretože sú silné, sú veľmi obľúbené medzi ľuďmi, ktorí veria v účinnosť magnetickej terapie.

Stručne povedané, toto sú niektoré bežné použitia a aplikácie týchto produktov. Ak chcete využívať tieto výhody, odporúčame vám kúpiť si vysokokvalitné jednotky od renomovaného predajcu.

inzeraty